Používame súbory cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich stránok.

ŠKORPIÓN BLOG

arr3Príprava na jarné kilometre výhodnejšie.  Počas februára sme pre vás pripravili DARČEK k jarnému nákupu. Akcia platí od 9. 2. 2019 do 28.... arr3Navštívte nás osobneNáš showroom nájdete v Trnave v predajni CyklocentrumPlus. Najširší sortiment Castelli skladom. Sme...

Castelli technológie » Technologické novinky zima
Technické detaily zimného oblečenia Castelli

eVENT

eVent je extra vode odolný materiál, ktorý Vás udrží v suchu a umožní Vám tak trénovať i v daždivom počasí. K dokonalej vodeodolnosti z vonku, je prispôsobený i transport potu, ktorý odchádza z vnútra prostredníctvom milióna maličkých pórov. V skutočnosti je eVent o 30% priedušnejší ako jeho najbližší konkurent. eVent je veľmi múdra a vhodná voľba pre všetkých aktívnych športovcov, ktorí potrebujú a vyžadujú pre svoj najvyšší možný výkon a komfort kvalitné cyklo oblečenie.

 

THERMOFLEX CORE2

Thermoflex na druhú :)  Rozsah a komfort Thermoflexu sme rozšírili a získali sme dvojvrstvový materiál s funkciou udržanie tepla a výborného odvodu vlha.Spodná vrstva Core2 je tvorená nylonovými vláknami, ktoré zabezpečujú hlavný transfer vlhka a tak Vás udržuje v suchu, zatiaľ čo Thermoflex reguluje teplo. To znamená, že neprichádza k prehriatiu organizmu a tak pôžitok z jazdy je viac ako komfortný. Navyše zdvojená vrstva materiálu má funkciu vetru odolnosti.

 7x(AIR)

Pri tvorbe tejto technológie išlo predovšetkým o dokonalú výmenu vzduchu, udržať jazdca v suchu, teple a to všetko pri vysokej intenzite a záťaži. Plne vode a vetru odolná vrstva je poprešívaná spolu s vnútornou fleecovou vrstvou. Dané prešitie tak spôsobuje 7-krát väčšiu priepustnosť ako vlákna, ktoré sú použité na našich Windstopper bundách.

 

NANO FLEX

Nano flex je exkluzívnym produktom našej značky. Použili sme fleecom zateplený materiál Thermoflex, ktorý sme pokryli miliónom maličkých čiastočiek, ktoré zabezpečujú vode odolnosť. Kvapky vody tak ostávajú na povrchu a v podobe malých guličiek stekajú alebo sa odrážajú od povrchu.

 
WARMER

Warmer je viac ako len nejaký názov, je to materiál ktorý prináša so sebou veľa výhod počas tréningu. Je tvorený z vnútornej strany jemným fleecom, ktorého výhodou je že drží teplo, zatiaľ čo polyester odvádza dostatočne rýchlo pot. Voľba tohto materiálu je podstatná vtedy ak vyžadujeme teplo rovnako i dobrý odvod vlhkosti.

 

WINDSTOPPER X-Fast

Dokonalá ochrana voči vetru a dobrá priedušnosť. Tieto vlákna sú tvorené z vnútra česaným fleecom pre teplotný komfort a pre zníženie nahromadeného vlhka. Tento materiál je ošetrený DWR ochranou, čo ho robí navyše i vodeodolným.

 


WINDSTOPPER X-LITE

Materiál z veľmi pružných Winstopper X-Lite vlákien, sa prirodzene prispôsobuje pohybom tela a neobmedzuje jeho hybnosť. Dokonalý výkon na bicykli umocňuje 100% vetru ochranu a až 10-krát lepšiu priedušnosť ako ktorékoľvek vetru odolné vlákno.

WINDSTOPPER 150

Veľmi ľahučký, elastický materiál. V spolupráci s Gore sme priniesli úplnú vetru odolnosť, dokonalú priedušnosť, elasticitu a DWR ochranu pre lepšiu vode odpudivosť.  Je to cesta k najľahšiemu Windstopper vláknu, ktorá otvára nové možnosti v konštrukciách a technológia pre zdokonalenie sa a tvorbu nových vlákien pre zlepšenie odvodu potu a zachovanie tepla.

OUTDRY

Je technológia, ktorá zabezpečuje vode odolnosť, vetru odolnosť a priedušnosť. S OutDry technológiou neprepustí vrchná vrstva vodu ani vietor, i napriek tomu, že rukavica nie je zložená z viacerých vrstiev. Navyše je zlepšený odvod potu a vlhka.