Používame súbory cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich stránok.

ŠKORPIÓN BLOG

arr3Príprava na jarné kilometre výhodnejšie.  Počas februára sme pre vás pripravili DARČEK k jarnému nákupu. Akcia platí od 9. 2. 2019 do 28.... arr3Navštívte nás osobneNáš showroom nájdete v Trnave v predajni CyklocentrumPlus. Najširší sortiment Castelli skladom. Sme...

Castelli technológie
Technické detaily zimného oblečenia Castelli

eVENT

eVent je extra vode odolný materiál, ktorý Vás udrží v suchu a umožní Vám tak trénovať i v daždivom počasí. K dokonalej vodeodolnosti z vonku, je prispôsobený i transport potu, ktorý odchádza z vnútra prostredníctvom milióna maličkých pórov. V skutočnosti je eVent o 30% priedušnejší ako jeho najbližší konkurent. eVent je veľmi múdra a vhodná voľba pre všetkých aktívnych športovcov, ktorí potrebujú a vyžadujú pre svoj najvyšší možný výkon a komfort kvalitné cyklo oblečenie.

 

THERMOFLEX CORE2

Thermoflex na druhú :)  Rozsah a komfort Thermoflexu sme rozšírili a získali sme dvojvrstvový materiál s funkciou udržanie tepla a výborného odvodu vlha.Spodná vrstva Core2 je tvorená nylonovými vláknami, ktoré zabezpečujú hlavný transfer vlhka a tak Vás udržuje v suchu, zatiaľ čo Thermoflex reguluje teplo. To znamená, že neprichádza k prehriatiu organizmu a tak pôžitok z jazdy je viac ako komfortný. Navyše zdvojená vrstva materiálu má funkciu vetru odolnosti.

 7x(AIR)

Pri tvorbe tejto technológie išlo predovšetkým o dokonalú výmenu vzduchu, udržať jazdca v suchu, teple a to všetko pri vysokej intenzite a záťaži. Plne vode a vetru odolná vrstva je poprešívaná spolu s vnútornou fleecovou vrstvou. Dané prešitie tak spôsobuje 7-krát väčšiu priepustnosť ako vlákna, ktoré sú použité na našich Windstopper bundách.

 

NANO FLEX

Nano flex je exkluzívnym produktom našej značky. Použili sme fleecom zateplený materiál Thermoflex, ktorý sme pokryli miliónom maličkých čiastočiek, ktoré zabezpečujú vode odolnosť. Kvapky vody tak ostávajú na povrchu a v podobe malých guličiek stekajú alebo sa odrážajú od povrchu.

 
WARMER

Warmer je viac ako len nejaký názov, je to materiál ktorý prináša so sebou veľa výhod počas tréningu. Je tvorený z vnútornej strany jemným fleecom, ktorého výhodou je že drží teplo, zatiaľ čo polyester odvádza dostatočne rýchlo pot. Voľba tohto materiálu je podstatná vtedy ak vyžadujeme teplo rovnako i dobrý odvod vlhkosti.

 

WINDSTOPPER X-Fast

Dokonalá ochrana voči vetru a dobrá priedušnosť. Tieto vlákna sú tvorené z vnútra česaným fleecom pre teplotný komfort a pre zníženie nahromadeného vlhka. Tento materiál je ošetrený DWR ochranou, čo ho robí navyše i vodeodolným.

 


WINDSTOPPER X-LITE

Materiál z veľmi pružných Winstopper X-Lite vlákien, sa prirodzene prispôsobuje pohybom tela a neobmedzuje jeho hybnosť. Dokonalý výkon na bicykli umocňuje 100% vetru ochranu a až 10-krát lepšiu priedušnosť ako ktorékoľvek vetru odolné vlákno.

WINDSTOPPER 150

Veľmi ľahučký, elastický materiál. V spolupráci s Gore sme priniesli úplnú vetru odolnosť, dokonalú priedušnosť, elasticitu a DWR ochranu pre lepšiu vode odpudivosť.  Je to cesta k najľahšiemu Windstopper vláknu, ktorá otvára nové možnosti v konštrukciách a technológia pre zdokonalenie sa a tvorbu nových vlákien pre zlepšenie odvodu potu a zachovanie tepla.

OUTDRY

Je technológia, ktorá zabezpečuje vode odolnosť, vetru odolnosť a priedušnosť. S OutDry technológiou neprepustí vrchná vrstva vodu ani vietor, i napriek tomu, že rukavica nie je zložená z viacerých vrstiev. Navyše je zlepšený odvod potu a vlhka.

Technické detaily cyklo oblečenia Castelli

Lem na stehne Giro Air

Nové! Širšie! Pohodlnejšie!

Giro Air poskytujú ešte viac pohodlia. Pôsobia mierne kompresne, neškrtia a nevyhŕňajú sa! Nohavice ktoré sú vybavené touto novinkou nájdeš po kliknutí na obrázok.

Body Paint Engineered Lycra

Body paint textília a konštrukcia maximalizuje vnímanie aerodinamiky. Spojenie mnohých vlastností do jediného materiálu.

Takmer žiadne švy, 3d efekt textílie, maximálne priliehavý strih a pohodlné tráky bez švov, takmer ako druhá koža.

Stradapro 3D

Stradapro je materiál tvorený z multidenierových vlákien. 3D efekt dopomáha k čo najmenšiemu kontaktu látky s telom a k čo najrýchlejšiemu schnutiu materiálu. Je to ideálny materiál pre horúce letné dni a pre horské etapy.

Vortex vlákno

Vortex je materiál tvorený z veľkého množstva dierok. Tie napomáhajú k zvýšeniu aerodynamiky a rovnako i ku kompresnému efektu, ktorý zároveň vytvára oporu pre Vaše svaly.


Velocity Dry

Je veľmi ľahučký polyesterový materiál, ktorého najväčšou výhodou je rýchle schnutie a aerodynamika. Navyše pružnosť tohto materiálu zabezpečuje optimálny komfort počas jazdy.

Affinity Lycra

Je veľmi elastický materiál, ktorý okrem komfortu ponúka zároveň oporu pre svalstvo. Preto Váš výkon rastie a navyše sa stane i veľmi obľúbeným materiálom vo Vašom šatníku.

Prosecco Strada

Je materiál, ktorý sa najviac využíva pri zhotovovaní bežných klasických dresov. Výborne saje pot, preto Vás udrží v dostatočnom suchu.

Prosecco 3D

Jedná sa o konštrukciu, ktorá urýchľuje vyparovanie prostredníctvom využitia veľkej plochy materiálu. 3D štruktúra vlákien zabezpečuje dostatočnú vzdialenosť od tela, čo Vás udrží v komforte a suchu.

Giro3

Materiál z jedného kusu, ktorý je použitý na lemoch kraťasov a drescoh. Veľmi elastický, jemný materiál. Dokonale sedí a prispôsobí sa. Nohavice udrží na mieste tak aby sa nevyhŕňali ale nezarezáva sa.

Nano Flex

Exkluzívny materiál vytvorený našou značkou pre najnáročnejších klientov. Je to strečový materiál Thermoflex v spojení s miliónom malých nano čiastočiek, ktorých najdôležitejšou vlastnosťou je vodeodpudivosť. Kvapky vody zostávajú na povrchu a nevstrebávajú sa do materiálu. Čím sme dosiahli maximálnu vzdušnosť a vodeodolnosť.

Event

Je tvorený z vodeodolných vlákien a tým Vás udržuje v suchu vo veľmi daždivom počasí. Výhodou tohto materiálu je maximálna vodeodolnosť, avšak pri maximálnom odparovaní nahromadeného vzduchu vo vnútri. Táto priedušnosť je tvorená miliónom malých pórov. Materiál pre profi jazdcov či veľmi náročných cyklistov, ktorí sú ochotní jazdiť za každej nepriazne počasia.

Endurance Evolution

Materiál Endurance Evolution poskytuje optimálnu podporu svalstvu a má zvýšený odvod potu skoro za každých podmienok. Materiál je navrhnutý tak, aby aj tie najdlhšie výjazdy boli príjemné a plné komfortu.

Softlex Lite

Veľmi jemný a strečový materiál, v ktorom sa budete cítiť maximálne pohodlne. Je vhodný pre jazdu na bicykli vonku počas horúcich letných dní, rovnako je výborný aj pre indoor športy, spinning, indoor cycling.

Prosecco Ice

Ľahučký materiál Prosecco Ice je energiou aktivovaná technológia, ktorá poskytuje pocit väčšieho ochladenia, ako keď sa pot odparuje samostatne. Materiál disponuje i UV ochranou 50+.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Váš Castelli tím